logo dyktanda min

Szanowni Państwo,

W tym roku serwis edukacyjny Dyktanda.pl ponownie organizuje ogólnopolskie dyktando z okazji Dnia Kobiet

Głównym celem naszej akcji oraz ogólnych działań serwisu jest promowanie twórczych, odpowiedzialnych i świadomych postaw wobec języka polskiego, rozwijanie umiejętności językowych poprzez popularyzację wiedzy o języku polskim oraz doskonalenie sprawności w posługiwaniu się językiem polskim.

Zależy nam na dotarciu także  do Państwa czytelników oraz zapewnienie im szansy zdobycia nagrody, dlatego prosimy o podzielenie się informacją o wydarzeniu na swojej stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych:

Szukasz pomysłów, jak możesz urozmaicić sobie lub swoim bliskim Dzień Kobiet?

Już 8 marca możesz wygrać kartę podarunkową do wykorzystania na dowolne zakupy na najpopularniejszej platformie zakupowej w Polsce.

Serwis edukacyjny www.dyktanda.pl przygotował konkurs na święto kobiet. Zabawa polegająca na uzupełnieniu specjalnego dyktanda ortograficznego, które będzie zorganizowane w Dniu Kobiet! 

Jeśli lubisz rywalizację, chcesz zabłysnąć znajomością ortografii, a dodatkowo poczuć dreszczyk emocji uciekającego czasu i świetnie się bawić, serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu!

Dyktando będzie można rozwiązać online 8 marca 2022 r. między godziną 18:00 a 19:00.

Nagroda główna to karta podarunkowa, której wartość to 100,00 zł do wykorzystania na platformie zakupowej Allegro.pl, gdzie można znaleźć dosłownie wszystko. 

Ty wybierasz, co zrobisz z wygraną.

Szczegóły konkursu oraz link służący do zapisania się na Dyktando na Dzień Kobiet znajdziesz na naszej stronie: https://dyktanda.pl/dyktanda/dyktando-na-dzien-kobiet-2 

Powodzenia!

Poniżej znajdziesz porady, które mogą pomóc Ci w przygotowaniu się do rozwiązania dyktanda:

  1. Powtórz podstawy ortografii - zawsze warto przypomnieć sobie podstawowe zasady pisowni wyrazów, takich jak zasada „ż”, „rz”, „ó”, „u”, „ch” i „h”, czy poprawne stosowanie znaków interpunkcyjnych.
  2. Zapoznaj się z tematyką dyktanda - jeśli znasz temat dyktanda, to zwiększa to Twoje szanse na poprawne napisanie większej liczby wyrazów.
  3. Ćwicz słuchanie oraz pisanie - warto regularnie słuchać i zapisywać krótkie fragmenty tekstu, aby poprawić swoje umiejętności słuchania i pisania.
  4. Przepisz fragmenty tekstów - warto przepisywać fragmenty różnych tekstów, aby poprawić swoją szybkość i dokładność pisania.
  5. Korzystaj z materiałów edukacyjnych - istnieje wiele materiałów edukacyjnych online, takich jak strony internetowe lub aplikacje mobilne, które oferują dyktanda do ćwiczeń.
  6. Ćwicz w grupie - warto spotkać się z grupą osób i razem ćwiczyć słuchanie oraz pisanie. Możecie wzajemnie się poprawiać, a także uczyć od siebie nawzajem.

Pamiętaj, że regularne ćwiczenia i powtórki są kluczem do poprawy umiejętności pisania dyktand. :)

Zespół Dyktanda.pl