Dziś rozpoczyna się Triduum Paschalne, czyli najważniejsze wydarzenie w katolickim roku liturgicznym, którego istotą jest celebracja misterium paschalnego: męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Standardowo

Triduum rozpoczyna się wieczorną Mszą w Wielki Czwartek, a kończy nieszporami Niedzieli Wielkanocnej.

Zachęcamy do obejrzenia transmisji dostępnych na stronie Archidiecezji Warmińskiej

 

Msza Wieczerzy Pańskiej w konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie 9 kwietnia o godz. 19.oo. Liturgii przewodniczyć będzie biskup Janusz Ostrowski.

Liturgia Męki Pańskiej odbędzie się w konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie, 10 kwietnia 2020 roku o godz. 19.oo. Liturgii przewodniczył będzie Arcybiskup senior Edmund Piszcz. 

Msza św. Rezurekcyjna w konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie o godz. 6.oo. Liturgii przewodniczyć będzie arcybiskup Józef Górzyński.

Msza św. w uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego w konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie o godz. 11.oo. Liturgii przewodniczyć będzie arcybiskup Józef Górzyński. 

Uroczysta Msza św. w drugi dzień świąt Zmartwychwstania Pańskiego w konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie o godz. 11.oo. Liturgii przewodniczył będzie biskup Janusz Ostrowski. 

Wszystkie transmisje mozna obejrzeć na antenie i stronie: Radia Olsztyn, a także na kanale You Tube Gazety Olsztyńskiej i stronie internetowej archidiecezji warmińskiej http://archwarmia.pl/.

triduum2016

Dzienny raport o koronawirusie - 9 kwietnia 2020 r. godz. 11.30

raport 9 04

Zachęcamy do zapoznania się i przestrzegania z wytycznymi Ministra Klimatu i Głównego Inspektora Sanitarnego w sprawie postępowania z odpadami wytwarzanymi w czasie występowania zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 i zachorowań na wywoływaną przez niego chorobę COVID-19 (w czasie trwania pandemii/epidemii)

Wytyczne-MK-i-GIS-dot.-postępowania-z-odpadami-w-czasie_epidemii-SARS-CoV-2-2.pdf

odpady 750x501

W dni10 kwietnia 2020 r.

Urząd Miasta w Braniewie

pracuje do godziny 12.00.

„Europa dla obywateli” to program Unii Europejskiej wspierający organizacje pozarządowe i samorządy, a także inne organizacje i instytucje nienastawione na zysk, działające w obszarze społeczeństwa obywatelskiego, kultury i edukacji, w realizacji projektów związanych z tematyką obywatelstwa europejskiego, inicjatyw lokalnych, zaangażowania społecznego i demokratycznego oraz dialogu międzykulturowego.

Punkt Kontaktowy Programu „Europa dla obywateli” jest do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-17:00, zarówno drogą mailową, jak i telefoniczną, w składzie:

Marta Modzelewska – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Iwona Oleszczuk – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pytania dotyczące Programu można kierować również pod numer: +48 600 900 681.

Więcej informacji o Programie znajdą Państwo na stronie internetowej: www.europadlaobywateli.pl oraz na Fanpage’u: www.facebook.com/ProgramEuropaDlaObywateli .

Zapraszamy do kontaktu z zespołem polskiego Punktu Kontaktowego „Europa dla obywateli”, który dołoży wszelkich starań, aby polskie samorządy oraz organizacje otrzymały niezbędne informacje w zakresie wymogów formalnych i merytorycznych programu.

PLAKAT Informacje podstawowe EDO final1