Drużyna WOT w składzie:
kpr. Paweł Jastrzębski (4W-MBOT/43blp)
kpr. Radosław Jurczak (4W-MBOT/41blp)
zdobyła złoto w zawodach East Bullet Holes 2021 jakie miały miejsce w ubiegły weekend na poligonie w Orzyszu, rywalizując z reprezentacjami innych jednostek wojsk operacyjnych w klasie MILITARY MAGNUM (tylko dla żołnierzy) na dystansach 800m - 1000m - 1200m.
 
Zawody East Bullet Holes to już cykliczna konkurencja rozgrywana w Orzyszu, organizowana przez 15 Giżycką Brygadę Zmechanizowaną i Fundację "Oręż". W tegorocznej edycji brało udział w sumie niemal 300 zawodników w tym także przedstawiciele innych Państw m.in. żołnierze wojsk sojuszniczych NATO enhanced Forward Presence Battle Group Poland.243487590 292374342715874 4231197092514714517 n
244827772 394161639002098 3367861583089654560 n
245167502 4168224683300090 8436006948463510227 n

Uprzejmie zapraszamy do udziału w bezpłatnym webinarium „Fundusze Europejskie – oferta dla przedsiębiorców” organizowanym przez Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Elblągu.

Webinarium skierowane jest przede wszystkim do przedsiębiorców zainteresowanych pozyskaniem informacji na temat wsparcia na inwestycje umożliwiające wzrost pozycji konkurencyjnej firmy na rynku oraz refundację kosztów usług rozwojowych. Podczas spotkania omówione zostaną różne formy wsparcia – dotacje i pożyczki.

Termin: 27 października 2021 r. w godzinach 10:00 – 11:00;

Miejsce: platforma on-line.

Warunki uczestnictwa:

1. Przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 26 października 2021 r. do godz. 12:00,

2. Potwierdzenie mailowe zakwalifikowania się na spotkanie przesłane przez organizatorów spotkania (potwierdzenia wysyłane będą po zakończeniu rekrutacji na adres wskazany w formularzu).

Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Więcej informacji o spotkaniu znajdą Państwo na stronie:

https://rpo.warmia.mazury.pl/artykul/7642/webinarium-fundusze-europejskie-%E2%80%93-oferta-dla-przedsiebiorcow.

Nowe dowody osobiste będą lepiej zabezpieczone – to za sprawą odcisków palców zamieszczonych w warstwie elektronicznej dokumentów, a także uwidocznionemu podpisowi posiadacza. Nowy wzór dokumentu tożsamości zostanie wprowadzony 7 listopada.

Polska dostosowuje dowody osobiste do wymogów Unii Europejskiej. Nowe dokumenty będą wyposażone w warstwę elektroniczną, o wysokim stopniu zabezpieczenia, która podobnie jak w przypadku paszportów, zawierać będzie wizerunek twarzy posiadacza oraz dwa odciski palców w formatach cyfrowych. Dodatkowo, w warstwie graficznej pojawi się odręczny podpis właściciela, a także literowy skrót PL na tle flagi Unii Europejskiej.

Zgodnie z komunikatem Ministra Cyfryzacji (https://dziennikustaw.gov.pl/D2021000181701.pdf) wprowadzenie rozwiązań technicznych umożliwiających wydawanie nowego dowodu osobistego zostało zaplanowane na 7 listopada 2021 r. Oznacza to, że od poniedziałku, 8 listopada, w urzędach mieszkańcy będą mogli składać już wnioski o dokument tożsamości według nowych regulacji.

Należy pamiętać że wszystkie osoby posiadające ważne dowody osobiste, wydane zgodnie z dotychczas obowiązującym wzorem, nie będą musiały ich wymieniać. Z tych dokumentów będzie można korzystać do momentu utraty ich ważności.

W związku z wprowadzeniem nowego dowodu osobistego, już od 27 lipca, nie ma możliwości złożenia wniosku o ten dokument elektronicznie. Po wdrożeniu nowego wzoru, składanie wniosków online możliwe będzie wyłącznie w przypadku dzieci do 12. roku życia. Od nich odciski palców nie będą pobierane.

Więcej informacji na temat nowego dowodu osobistego można uzyskać na stronie https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/nowe-dowody-osobiste-od-7-listopada.

 

Ulotka 1Ulotka 2

 

Konkurs "Godni Naśladowania"  organizowany jest przez Radę Organizacji Pozarządowych Województwa Warmińsko-Mazurskiego pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego we współpracy z wieloma partnerami.

Celem Konkursu jest upowszechnianie na poziomie regionalnym i lokalnym aktywności obywatelskiej i społecznej prowadzonej przez organizacje pozarządowe, grupy nieformalne oraz działaczy społecznych. Ponadto Konkurs promuje działania samorządów oraz przedsiębiorców, którzy podejmują i rozwijają współpracę z podmiotami obywatelskimi na rzecz dobra wspólnego.
 
Zapraszamy do zgłaszania kandydatów i kandydatki do nagrody w czterech kategoriach:
  1. Organizacja Godna Naśladowania - w ramach której nagradzane są organizacje społeczne (stowarzyszenia, fundacje, organizacje kościelne, kluby sportowe, federacje, porozumienia bez osobowości prawnej - grupy nieformalne, reprezentacje i in.) mające siedzibę na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, które moga poszczycić się osiągnięciami w swojej działalności (nagroda może zostać przyznana zarówno za całokształt działań, wieloletnią efektywną pracę, jak i konkretną inicjatywę organziacji).
  2. Pozarządowiec Godny Naśladowania - w tej kategorii laureatem mogą być osoby fizyczne wyróżniające się działalnością w organizacjach pozarządowych województwa warmińsko-mazurskiego, pobudzające aktywność osób, grup i instytucji w środowiskach lokalnych w różnych obszarach pożytku publicznego, i/lub aktywnie występujące w interesie społecznym danej wspólnoty albo grupy społecznej znajdującej się w trudniejszym położeniu.
  3. Samorząd Godny Naśladowania - tutaj mogą być zgłaszane samorządy gminne i powiatowe województwa warmińsko-mazurskiego, w tym ich jednostki organizacyjne (np. ośrodki pomocy społecznej, szkoły, instytucje kultury), mające szczególne osiągnięcia we współpracy z podmiotami sektora obywatelskiego oraz uznane przez środowisko organizacji pozarządowych danego powiatu/gminy jako przyjazne organizacjom.
  4. Przedsiębiorca Godny Naśladowania - w tej kategorii nagradzane się osoby będące właścicielami lub współwłaścicielami firm lub zarządzające firmami oraz przedsiębiorstwa, które w ramach swojej działalności podejmują współpracę z organizacjami pozarządowymi lub innymi podmiotami ekonomii społecznej (np. spółdzielniami socjalnymi), aktywnie uczestniczą w życiu społecznym oraz włączają się w przedsięwzięcia mające na celu wsparcie i rozwój lokalnych społeczności na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.
Zwycięzcy otrzymają statuetki, ponadto przewidziane są wyróżnienia, nagrody finansowe i rzeczowe.
 
Aby zgłosić udział w konkursie, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i wraz z załącznikami przesłać w formie elektronicznej na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Zgłoszenie należy przesłać do 29 października 2021 roku.
 
Rozstrzygnięcie Konkursu nastąpi na początku grudnia, w trakcie spotkania, którego formuła będzie uzależniona przede wszystkim od sytuacji epidemiologicznej w kraju. 
Więcej o konkursie oraz jego laureatach znajdziesz na stronie: ropwwm.org.pl
 
godni nasladowania

Od 1 kwietnia do 30 września br. (do godzimy 24:00) trwał Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Jest to badanie statystyczne realizowane raz na 10 lat w niemal każdym kraju na świecie, zgodnie z zaleceniami i standardami organizacji międzynarodowych, takich jak UE i ONZ.

Wykaz oraz harmonogram badań ankietowych wraz z zakresem danych zbieranych w badaniach dostępny jest na stronie: http://form.stat.gov.pl/BadaniaAnkietowe/2021/harmonogram.htm .

Pierwsze wyniki zakończonego właśnie Narodowego Spisu Powszechnego 2021 zostaną opublikowane już w styczniu 2022 r.

Więcej na stronach GUS: https://spis.gov.pl/dziekujemy_za_udzial/

 

dziekujemy slider 2