Po raz 19. nagrodzimy „Godnych Naśladowania”


Organizacja, Pozarządowiec, Samorząd i Przedsiębiorca – to kategorie w konkursie „Godni Naśladowania”. Już można zgłaszać do 19. edycji konkursu osoby, organizacje i instytucje, które wyróżnia szczególna działalność na rzecz innych i troska o dobro wspólne.


Na Warmii i Mazurach jest wielu społeczników i organizacji pozarządowych, dzięki których wysiłkom świat wokół nas staje się lepszy, bardziej przyjazny i otwarty na różnorodne problemy i potrzeby. Mamy też cenne przykłady współpracy lokalnych samorządów oraz przedsiębiorstw ze społecznościami i organizacjami pozarządowymi. Zwykle nie są one jednak dostatecznie promowane, nie przedostają się do szerszej świadomości publicznej i nie wpływają na zmianę postaw społecznych, wśród których zbyt często do głosu dochodzą indywidualizm, konsumpcjonizm i eksploatacyjne nastawienie do środowiska. Chcielibyśmy to zmieniać, nagradzając i upowszechniając działania osób, organizacji i instytucji, które udowadniają, że można i że warto współpracować na rzecz dobra wspólnego.


Jak co roku ogłaszamy zatem kolejną edycję konkursu „Godni Naśladowania”, organizowanego pod patronatem honorowym Wojewody Warmińsko-Mazurskiego oraz Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego.


Zapraszamy do zgłaszania kandydatów i kandydatki do nagrody w czterech kategoriach:


I. Organizacja Godna Naśladowania,
II. Pozarządowiec Godny Naśladowania,
III. Samorząd Godny Naśladowania,
IV. Przedsiębiorca Godny Naśladowania.


Zwycięzcy otrzymają statuetki, ponadto przewidziane są wyróżnienia, nagrody finansowe i rzeczowe.
Aby zgłosić udział w konkursie, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i wraz z załącznikami przesłać w formie elektronicznej na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Zgłoszenie należy przesyłać do 31 sierpnia 2022 roku.
Regulamin Konkursu oraz wzory formularzy zgłoszeniowych należy pobrać ze strony organizatora: https://www.ropwwm.org.pl/artykuly/855/po-raz-19-nagrodzimy-godnych-nasladowania.html


Rozstrzygnięcie Konkursu nastąpi 10 października, podczas Gali Organizacji Pozarządowych.


Więcej o konkursie oraz jego laureatach znajdziesz na stronie: ropwwm.org.pl (w zakładce „Godni Naśladowania”).


Organizatorem Konkursu jest Rada Organizacji Pozarządowych Województwa Warmińsko-Mazurskiego.


Współorganizatorami są: Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Stowarzyszenie ESWIP, Federacja Organizacji Socjalnych Województwa Warmińsko-Mazurskiego FOSa, Bank Żywności w Olsztynie oraz Chorągiew Warmińsko-Mazurska Związku Harcerstwa Polskiego.


Patronat medialny sprawują: TVP3 Olsztyn, Polskie Radio Olsztyn, pismo „Pozarządowiec” oraz magazyn „Generacja”.

baner 19 konkurs godni nasladowania

Nawet w wakacje nie zapominamy o ortografii!

Banery Wakacyjne dyktando 370x300

 

Portal www.dyktanda.pl, popularyzujący znajomość ortografii poprzez organizowanie konkursów, zapowiedział tym razem zupełną nowość - dyktando ze słuchu! Ta funkcjonalność, od niedawna dostępna w serwisie, po raz pierwszy wykorzystana zostanie w konkursie. 

Zadaniem uczestników będzie bezbłędne zapisanie treści, którą usłyszą na nagraniu. Ocenie będzie podlegać także interpunkcja oraz rozpoczynanie wyrazu od małej lub wielkiej litery. Co ważne, nagranie będzie można dowolnie zatrzymywać, przewijać i odtwarzać tyle razy, ile dana osoba będzie potrzebować.

Wakacyjne dyktando 2022 odbędzie się już 11.08.2022 r. o godzinie 18:00. 

Zapisać można się na poniższej stronie: https://dyktanda.pl/konkursy/dyktando-wakacyjne-2022

Konkurs nie jest adresowany do żadnej konkretnej grupy wiekowej. Wszyscy będą mile widziani i wszyscy powinni się świetnie bawić - dzieci, młodzież i dorośli!

Regulamin  : Regulamin_konkursu__WAKACYJNE_DYKTANDO_2022.docx

Nagrodami w konkursie będą vouchery na naukę języków obcych lub na korepetycje online w serwisie Tutors.live.

Już teraz dołącz bezpłatnie do grona uczestników. Powodzenia!

 

Z poważaniem,
Zespół Dyktanda.pl 

 

 

 

Szanowni Państwo,
 
przesyłamy informację o rekrutacji do młodzieżowego, internetowego Radia Widok wywodzącego się z terenów Żywiecczyzny. W ramach naszego społecznego przedsięwzięcia pragniemy dać młodym osobom z całej Polski przestrzeń do edukacji i rozwoju swoich pasji. Być może to również ciekawa propozycja dla młodych osób z Państwa gminy/miasta.
 
Rekrutacja obejmuje osoby w wieku od 13 do 35 roku życia.
 
 
Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy: www.radiowidok.pl/rekrutacja oraz na: https://www.facebook.com/radiowidok
 
 
 
Pozdrawiam,
Magdalena Waligóra-Rutkowska
Fundacja Dobry Widok
tel. 661 837 845
Radio Widok rekrutacja

Informacja

Punkt kasowy Braniewsko-Pasłęckiego Banku Spółdzielczego, znajdujący się w budynku Urzędu Miasta

ul. Kościuszki 111, będzie nieczynny od dnia 01.08.2022 roku do dnia 12.08.2022 roku.

 

pobrane