W trosce o stabilność finansową miasta i w porozumieniu z osobami składającymi wnioski, realizacja budżetu obywatelskiego zostaje przeniesiona na przyszły rok. Jest to podyktowane racjonalnymi przesłankami, które znalazły zrozumienie u wnioskodawców, z którymi odbyło się spotkanie w Urzędzie Miasta w Braniewie w dniu 20 maja 2020 r.

Powyższe umotywowane zostało względami bezpieczeństwa osób, które chciałyby zagłosować na dany projekt, a także koniecznością zrealizowania innych już rozpoczętych i zaplanowanych inwestycji. Ze względu na koronawirusa kwestia budżetu obywatelskiego przecież przesunęła się już o kilka miesięcy, a to mogłoby stanowić znaczącą komplikację w znalezieniu odpowiednich wykonawców inwestycji, a przez to także do tego, by wybrany przez mieszkańców projekt udało się sfinalizować do końca bieżącego roku.

Zarządzenie Nr 86/2020 Burmistrza Miasta Braniewa z dnia 21 maja 2020 r. w sprawie odstąpienia od przeprowadzenia na terenie Miasta Braniewa konsultacji społecznych w sprawie Budżetu Obywatelskiego Miasta Braniewa na 2020 rok

budzet