7 WSPANIAŁYCH RAZEM DLA ZRÓWNOWAŻONEJ MOBILNOŚCI


Po raz pierwszy w Polsce grupa miast wspólnie organizuje wydarzenia w Europejskim Tygodniu Mobilności. To dlatego, że zależy nam na komforcie życia w naszych miejscowościach. Na tym, żeby były jak najbardziej przyjazne i wygodne. Zgodnie z tegorocznym hasłem chcemy dzielić się - przestrzenią, energią i czystym powietrzem!


W tym roku Europejski Tydzień Mobilności 16-22 września odbywa się pod hasłem „Czysta, współdzielona i inteligentna mobilność – dzieląc się, dotrzesz dalej!”. Uczestniczy w nim ponad 2150 miejscowości z całej Europy. Dzięki nastawieniu na to co wspólne, możemy razem zadbać o nasz komfort i wygodę, niezależnie od tego, w jaki sposób się poruszamy. Wszyscy jesteśmy pieszymi, wiele z nas korzysta z rowerów i transportu publicznego. Dlatego w naszych miastach tworzymy systemy dróg rowerowych, a nasz transportu publiczny z roku na rok staje się coraz lepszy i wygodniejszy. Korzystamy z nich na co dzień i zachęcamy do tego wszystkich. To właśnie na chodniku, w autobusie, tramwaju czy trolejbusie można spotkać się z sąsiadem, porozmawiać, pomóc komuś, wymienić się uśmiechem, albo po prostu - zobaczyć, jak pięknieją nasze miasta. Zachęcamy też do dzielenia się własnym środkiem transportu – na przykład samochodem. Dzięki temu możemy obniżyć wydatki np. na dojazd do pracy. A także – co dziś bardzo ważne - sprawić że powietrze wokół nas będzie czystsze, wolne od smogu. Każdy i każda z nas ma na to wpływ!

Razem zmierzamy do tego, żeby poruszanie się po naszych miastach było czystą przyjemnością i dawało możliwość oddychania czystym powietrzem. Dołącz do nas, zapraszamy! Twój udział jest ważny!


• 19 września godzina 18:00  (Start Plac przy BCK, ul. Katedralna ) – akcja „Zrób jazdę w mieście – wsiadaj na rower!”, czyli wspólny przejazd ulicami Miasta Braniewa zakończony wspólnym ogniskiem.

Kliknij w nasz braniewski znaczek i zobacz fotorelację.

 ETMBRANIEWOBetmPRZEJAZD1

 

22 września godz. 10.00 – 16:00 akcja „Chodź na ulicę!”, czyli metamorfoza miejsc parkingowych przy ul. Katedralnej w przyjazne, bezpieczne miejsca, gdzie zarówno piesi, rowerzyści jak i kierowcy mogą się swobodnie poruszać. Dzięki akcjom będzie można zobaczyć jak zwykła droga, zamienia się w miejsce pełne zieleni, ławek i łączy funkcje ulicy, deptaku, parkingu i miejsca spotkań mieszkańców. 

braniewo22.09strona

Wydarzenia są organizowane we współpracy z Przedstawicielstwem Regionalnym Komisji Europejskiej.
http://ec.europa.eu/poland/about-us/contact-wroclaw_pl
Koordynatorem wydarzeń w Braniewie jest Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu Marta Wychowaniak