11 lutego 2018 roku w Braniewie 101 urodziny obchodziła obecnie najstarsza mieszkanka miasta Braniewa - Pani Zofia Badowska.

Z tej okazji Burmistrz Miasta Braniewa Monika Trzcińska wraz z pracownikami urzędu odwiedziła solenizantkę przekazując moc życzeń. Pani Burmistrz wręczyła również kwiaty i okolicznościowy prezent.

Pani Zofia Badowska urodziła się 11 lutego 1917 roku w Białej Wsi. Miała 5 sióstr i była z nich najmłodsza. W wieku 29 lat została wdową i sama wychowała 3 synów. Nigdy nie związała się z nikim ponownie, pozostając wdową. Przepracowała 30 lat w Zakładach Odzieżowych "Poldres" w Żyrardowie. W 1996 roku przyjechała do Braniewa i pokochała miasto pozostając w nim do dzisiejszego dnia. Dostojna solenizantka  doczekała się licznej rodziny będąc szczęśliwą babcią: 5 wnuków i 8 prawnuków.

101latZBb

101 urodziny to piękny wiek wypełniony codziennymi radościami i troskami, ale także ciężką pracą i poświęceniem dla bliskich. Jak stwierdziła Solenizantka  to właśnie praca, pogodne usposobienie i życzliwość wobec ludzi jest receptą na długowieczność.

Uroczystość wypełniona szeregiem wspomnień solenizantki , przebiegła w miłej, rodzinnej atmosferze. Dopełnieniem tak zacnego święta był urodzinowy tort.

Pani Zofii gratulujemy tak pięknej rocznicy, jednocześnie życzymy dużo zdrowia, by każdy kolejny dzień był pełen życzliwości i miłości najbliższej rodziny i przyjaciół.