Firma STRABAG informuje, że utrudnienia komunikacyjne spowodowane układaniem nawierzchni asfaltowej na odcinku ul. Kościuszki od skrzyżowania z sygnalizacją świetlną do ul. Malinowej potrwają jeszcze do poniedziałku 9/12/2019r. włącznie.

Jednak ze względu na warunki atmosferyczne czas prowadzonych prac może się wydłużyć. Ruch samochodowy, jak również autobusowy odbywał się będzie wahadłowo.

W imieniu firmy STRABAG bardzo przepraszamy za utrudnienia.

Do 30 grudnia 2019 r. można składać propozycje osób/instytucji/firm do nagrody "Laur Najlepszym z Najlepszych" (edycja XVII), które wyróżniły się na forum regionu, krajowym lub międzynarodowym, osiągnęły sukces i zostały docenione lub przyczyniły się do promocji regionu w kraju i na świecie.

Więcej informacji na stronie : https://rowop.pl/aktualnosci/763/zgloszenia-do-nagrody-laur-najlepszym-z-najlepszyc.html

„Parasol WOT” – to nie tylko warsztaty dla samorządowców i przedstawicieli służb mundurowych. To nie tylko okazja do zaprezentowania sprzętu, jakim dysponuje brygada i batalion Wojsk Obrony Terytorialnej. To przede wszystkim realizacja zawołania żołnierzy: „Zawsze gotowi, zawsze blisko”.

Samorządowcy i urzędnicy z pięciu powiatów (elbląskiego, braniewskiego, bartoszyckiego, lidzbarskiego i kętrzyńskiego) oraz przedstawiciele Straży Granicznej, Policji i Straży Pożarnej uczestniczyli w spotkaniu pod hasłem „Parasol WOT”, zorganizowanym w 43 Batalionie Lekkiej Piechoty w Braniewie.

— Cykl warsztatów „Parasol” ma przygotować przedstawicieli kierowniczej kadry zarządzania kryzysowego szczebla wojewódzkiego, powiatowego i gminnego oraz służb, inspekcji i straży do efektywnego wykorzystania potencjału WOT-u w procesie zarządzania kryzysowego — mówi ppłk Sławomir Bukacki, zastępca dowódcy 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej. — My przedstawiamy nasze zdolności i wypracowujemy procedury współdziałania z samorządami i służbami.

Podczas spotkania wielokrotnie podkreślano atuty, jakimi dysponują WOT. To między innymi błyskawiczna reakcja na wydarzenia i klęski żywiołowe (powodzie, wiatrołomy, poszukiwania zaginionych) i natychmiastowe stawiennictwo w jednostce (nawet w ciągu 3-4 godzin). Istotna jest znaczna liczebność żołnierzy – na wezwanie, w samym tylko batalionie, może stawić się w krótkim czasie ponad 100 żołnierzy. To ważne, gdyż w czasie akcji część żołnierzy może pracować, a część odpoczywać.

Niebagatelne znaczenie ma wyposażenie, które znajduje się na stanie batalionów, w tym 43 Batalionu Lekkiej Piechoty w Braniewie.

— Posiadamy sprzęt transportowy i specjalistyczny, dzięki czemu jesteśmy w stanie wspomóc lokalna społeczność podczas powodzi, podtopień, nawałnic czy też akcji poszukiwawczo-ratowniczych i likwidacji klęsk żywiołowych — podkreśla ppłk Bukacki. — Ten sprzęt tu będzie, a na jego wykorzystanie potrzeba będzie zaledwie kilku godzin.

Ale prawdziwa siła tkwi w ludziach. Terytorialsi, żyjący w swoich lokalnych społecznościach, są gotowi na każde wezwanie, aby chronić i bronić najbliższych, rodziny, sąsiadów. Są to ludzie zmobilizowani do działania, odpowiednio wyszkoleni i wyposażeni. Każdy z nich ma w domu podstawowe wyposażenie, ubrania na różną pogodę. Jednocześnie są samowystarczalni, wyposażani w racje żywnościowe i wodę.

Wszystkim żołnierzom bliska jest idea służby dla lokalnej społeczności. Dla tych, z którymi na co dzień żyją i przebywają.

Tekst: Wojciech Andrearczyk, ekspert ds. komunikacji, 43blp w Braniewie

Zdjęcia: Anna Szczepańska, ekspert ds. komunikacji, 43blp w Braniewie

3.12.2019 Parasol 305

3.12.2019 Parasol 227

3.12.2019 Parasol 220

Ostatnia w tym roku zbiórka krwi. Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie zapraszają do udziału w akcji poboru krwi. Akcja przeprowadzona zostanie 10 grudnia 2019 roku  /wtorek/ w godz. 08:10 – 11:00 w świetlicy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie.

Serdecznie zapraszamy osoby chętne do udziału w tak szczytnej akcji honorowego krwiodawstwa. To ostatnia akcja poboru krwi w tym roku.

Udział w zbiórce krwi może wziąć każdy pełnoletni mieszkaniec. Wszystkich chętnych wraz z dokumentem tożsamości zapraszamy do honorowego oddawania krwi w siedzibie straży pożarnej /Braniewo ul. Plac Strażacki 2/.

Pamiętajmy o tym, że nasza krew jest bezcennym, często jedynym ratującym zdrowie i życie, darem!

HDK2019

 

„Biała wstążka” to największa na świecie kampania mająca na celu zatrzymanie przemocy. Jest ona prowadzona w ponad 60 krajach, także w Polsce.

Znakiem akcji jest biała wstążka. Jej noszenie ma być symbolem sprzeciwu wobec przemocy, która przybierać może różne formy. 

https://www.youtube.com/watch?v=TPKRtRIHbQ0&feature=youtu.be

plakat1