Szanowni Mieszkańcy!

Uprzejmie informuję, że w dniu 12 lutego 2022 r. (sobota) w godz. 10:00-16:00, w Braniewskim Centrum Kultury w Braniewie przy ulicy Katedralnej 9 (wejście od strony kina), uruchomiony zostanie dla osób chętnych Mobilny Punkt Szczepień. W Punkcie można będzie zaszczepić się przeciwko COVID 19 jednodawkowym preparatem Firmy Jannsen Johnson & Johnson oraz preparatem Pfizer ( dawką I , II lub III).

Do punktu szczepień nie trzeba się wcześniej rejestrować .Chętni mieszkańcy muszą posiadać przy sobie dokument tożsamości (dowód osobisty, prawo jazdy lub paszport). Po szczepieniu osoba zaszczepiona otrzyma Cerytfikat szczepienia.

Na szczepienia zapraszam osoby pełnoletnie.

Jednocześnie przypominam ,iż w dalszym ciągu w Urzędzie Miasta Braniewa przy ul. Kościuszki 111, pod nr tel. 556440115, funkcjonuje infolinia , na którą może zadzwonić każda osoba, która jest już zarejestrowana na szczepienie, ale ma obiektywne trudności z samodzielnym dotarciem do wyznaczonego Punktu Szczepień.

Urząd Miasta w Braniewie zapewnia dowóz mieszkańców do punktów szczepień na terenie miasta i w odległości do 20 km od granic administracyjnych.

Burmistrz Miasta Braniewa

                                                                                        

 

 

SzczepieniaBraniewo 12.02.2022

Szanowni Mieszkańcy!

Uprzejmie informuję, że w dniu 15 stycznia 2022 r. (sobota) w godz. 10:00-16:00,

w Braniewskim Centrum Kultury w Braniewie przy ulicy Katedralnej 9 (wejście od strony kina), uruchomiony zostanie dla osób chętnych Mobilny Punkt Szczepień. W Punkcie można będzie zaszczepić się przeciwko COVID 19 jednodawkowym preparatem Firmy Jannsen Johnson & Johnson oraz preparatem Pfizer ( dawką I , II lub III).

Do punktu szczepień nie trzeba się wcześniej rejestrować .Chętni mieszkańcy muszą posiadać przy sobie dokument tożsamości (dowód osobisty, prawo jazdy lub paszport). Po szczepieniu osoba zaszczepiona otrzyma Cerytfikat szczepienia.

Na szczepienia zapraszam osoby pełnoletnie.

Jedocześnie przypominam ,iż w dalszym ciągu w Urzędzie Miasta Braniewa przy ul. Kościuszki 111, pod nr tel. 556440115, funkcjonuje infolinia , na którą może zadzwonić każda osoba, która jest już zarejestrowana na szczepienie, ale ma obiektywne trudności z samodzielnym dotarciem do wyznaczonego Punktu Szczepień.

Urząd Miasta w Braniewie zapewnia dowóz mieszkańców do punktów szczepień na terenie miasta i w odległości do 20 km od granic administracyjnych.

 

Burmistrz Miasta Braniewa

 

SzczepieniaBraniewo1

11

Od 15 grudnia zmienią się limity osób w restauracjach, kinach czy teatrach. Zwiększenie limitu będzie możliwe tylko dla osób zaszczepionych zweryfikowanych przez przedsiębiorcę za pomocą certyfikatu COVID-19. Kluby nocne i dyskoteki zostaną zamknięte. Wyjątkiem będzie noc sylwestrowa. Od 20 grudnia do 9 stycznia uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych będą uczyć się zdalnie. Zmiany obejmą także testowanie na COVID-19. Każda osoba, która przyleci do Polski spoza strefy Schengen, będzie musiała wykonać test. Taki obowiązek będą mieć także współdomownicy osoby zakażonej koronawirusem

Najważniejsze zmiany – nowe limity osób, zamknięte dyskoteki i nauka zdalna

Nowe limity osób

Od 15 grudnia zostaną zaostrzone limity osób:

  • restauracje, bary i hotele – max. 30 proc. obłożenia przez osoby niezaszczepione (zwiększenie limitu możliwe tylko dla osób zaszczepionych zweryfikowanych przez przedsiębiorcę za pomocą certyfikatu COVID-19)

  • kina, teatry, obiekty sportowe i sakralne – max. 30 proc. obłożenia przez osoby niezaszczepione (zwiększenie limitu możliwe tylko dla osób zaszczepionych i zweryfikowanych za pomocą certyfikatu COVID-19)

Dodatkowo, w kinach będzie obowiązywał zakaz jedzenia i picia podczas seansów.

Nauka zdalna

  • Od 20 grudnia 2021 r. do 9 stycznia 2022 r. wszyscy uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych będą uczyć się zdalnie.

  • Żłobki i przedszkola będą funkcjonowały bez zmian.

Zamknięte kluby i dyskoteki

Od 15 grudnia do odwołania zostaną zamknięte kluby, dyskoteki i inne miejsca udostępnione do tańczenia. Wyjątkiem będzie Sylwester (31.12-1.01). Tej nocy imprezy będą mogły odbywać się w ścisłym reżimie sanitarnym – max. 100 osób (limit nie dotyczy osób, które posiadają certyfikat COVID-19).

Obowiązkowe testy na koronawirusa

Od 15 grudnia każda osoba przed przylotem do Polski spoza strefy Schengen będzie musiała wykonać test na COVID-19. Test powinien być wykonany nie wcześniej niż 24 godziny przed przekroczeniem granicy. Co ważne, zaszczepienie nie zwalnia z obowiązku testowania.

Od 15 grudnia obowiązkowy test będzie dotyczył także osób, które mieszkają z osobą zakażoną COVID-19. W tej sytuacji również zaszczepienie nie będzie zwalniać z obowiązku testowania.

Żródło: https://www.gov.pl/web/koronawirus/zmiany-w-zasadach-bezpieczenstwa--nowe-limity-osob-i-nauka-zdalna

Więcej informacji w rozporządzaniu Rady Ministrów z dnia 6 maja 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii ( Dz.U.2021.861 z późn.zm.)

FFXU8qMXIAAGZH1

9 Braniewska Brygada Kawalerii Pancernej walczy z koronawirusem i już po raz drugi organizuje akcję szczepień przeciwko COVID‑19 dla mieszkańców Braniewa i okolic. Wojskowy punkt szczepień otwarty zostanie w piątek (16 lipca) w Klubie 9BBKPanc. (byłe Kasyno) przy ul. Sikorskiego 41 w Braniewie. Brygadowi ratownicy medyczni realizować będą szczepienia jednodawkowym preparatem firmy Johnson & Johnson. Punkt czynny będzie od godz. 8:00 do 12:00. Do dyspozycji będzie miał ponad 130 dawek preparatu. Nie obowiązuje wcześniejsza rejestracja, ale na szczepienie zapraszani są jedynie pełnoletni niezaszczepieni chętni. Przypomnijmy, że pierwsza tego typu otwarta akcja wojskowych szczepień została uruchomiona w sobotę (10 lipca) podczas pikniku w koszarach przy Al. Wojska Polskiego w Braniewie. W ciągu trzech godzin medykom z 9 brygady udało się zaszczepić wówczas prawie 60 chętnych.