no_mt:
no_mt:
no_mt:
6 Marca 2015
Piątek
Imieniny obchodzą:
Eugenia, Felicyta,
Frydolin, Jordan,
Klaudian, Koleta,
Róża, Wiktor,
Wiktoriusz, Wojsław
Do końca roku zostało 301 dni.

Licznik odwiedzin

2728757 gości
Aktualności
Aktualności
Kolejny rok szkolny zakończony Utwórz PDF Drukuj
Inne

Prawie 2 tys. uczniów (1860)  zakończyło rok szkolny 2013/2014 w miejskich szkołach podstawowych i gimnazjach.

W każdej z placówek oświatowych w piątek, 27. czerwca odbyły się szkolne uroczystości w trakcie których uczniowie otrzymali świadectwa, a wyróżniający się w nauce, zostali obdarowani dodatkowo nagrodami.

Jak informuje Marek Maludziński z Urzędu Miasta w Braniewie, w przyszłym roku szkolnym 2014/2015  władze miasta nie planują likwidacji żadnej ze swoich  placówek oświatowych. Wszystkie podstawówki i gimnazja będą działały tak jak do tej pory.

 
Dni Braniewa 2014 już w ten weekend Utwórz PDF Drukuj
Inne

Już w ten weekend (28/29.06.2014)  odbędą się tegoroczne Dni Braniewa 2014. W programie dwudniowego świętowania zaplanowano wiele atrakcji.

Sobota (28.06.2014) rozpocznie się ekologicznie. W okolicy Amfiteatru Miejskiego odbędzie się II Braniewski Dzień Recyklingu, a po południu na scenie Amfiteatru Miejskiego wystąpią gwiazdy oraz  artyści lokalni. Wśród gwiazd zobaczymy zespół Bajm z wokalistką Beatą Kozidrak, będzie też znany z piosenki "Zdrastwuj Lidl, Zdrastwuj Biedronka": zespół Parovoz z Obwodu Kaliningradzkiego. Na scenie zaprezentują się także aktywni seniorzy i sekcje Braniewskiego Centrum kultury.

Niedziela (29.06.2014)  upłynie pod znakiem sportowo- rekreacyjnych zmagań przedstawicieli zaprzyjaźnionych miast. Po raz pierwszy w Braniewie odbędzie się Turniej Miast Kopernikańskich i Partnerskich.

- Tego wszystkiego nie można przegapić. Serdecznie zapraszamy na Dni Braniewa, zwłaszcza, że pogoda na ten weekend zapowiada się wyśmienicie – apeluje burmistrz Braniewa Henryk Mroziński.

 
Posłuchajcie dobrej rady, segregujcie z nami odpady Utwórz PDF Drukuj
Inne
Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej sp. z o.o. w Braniewie zaprasza na II Braniewski  Dzień  Recyklingu.

Już po raz drugi mieszkańcy Braniewa i okolic będą uczestniczyć w zbiórce surowców wtórnych. W ramach tegorocznego  II Braniewskiego  Dnia Recyklingu przyniesione surowce wtórne (plastik, makulatura, szkło, zużyte baterie, puszki aluminiowe, nakrętki, sprzęt RTV i AGD) wymieniane będą na sadzonki drzew, krzewów, kwiatów, ziół oraz różnego rodzaju drobne upominki np. breloki, opaski odblaskowe, kredki dla najmłodszych uczestników festynu.

Odpady będzie można dostarczyć na plac przy Amfiteatrze Miejskim w sobotę 28 czerwca 2014r. od godz. 10:00 do 14:00.
 
Burmistrz z absolutorium Utwórz PDF Drukuj
Inne

Radni Braniewa udzielili burmistrzowi absolutorium z tytułu wykonania budżetu miasta za 2013 rok. Uchwała została przyjęta 13. głosami za, przy dwóch wstrzymujących się.

- Planowanie budżetu miasta i jego późniejsza realizacja to w obecnych czasach coraz trudniejsze zadanie – mówił burmistrz Henryk Mroziński, dziękując radnym za poparcie sprawozdania z polityki finansowej miasta. - Z roku na rok ubywa nam pieniędzy m.in. z powodu uszczuplania subwencji oświatowej i skutków światowego kryzysu. Żeby realizować budżet w takich okolicznościach, trzeba się naprawdę napracować – mówił Henryk Mroziński, podkreślając ciężką pracę wszystkich odpowiedzialnych za wykonanie budżetu pracowników urzędu.

Debata budżetowa i głosowanie nad finansami miasta odbyły się we wtorek, 23.06.2014 na ostatniej przed wakacjami XXXVIII sesji  Rady Miejskiej w Braniewie. Kolejne planowane posiedzenie odbędzie się 09. września.


 
Władze Braniewa fundatorami pomnika Batorego Utwórz PDF Drukuj
Inne

Czytaj całośćPrzedstawiciele władz Braniewa znaleźli się w gronie fundatorów pomnika Króla Stefana Batorego. Popiersie z brązu: Króla Polski i patrona 9. Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej, stanie w tym roku na terenie jednostki wojskowej przy ul. Sikorskiego.

W poniedziałek (23.06.2014)  żołnierze, pracownicy wojska i zaproszeni goście spotkali się na uroczystym apelu z okazji symbolicznego wmurowania kamienia węgielnego i złożenia aktu erekcyjnego pod pomnik króla Stefana Batorego. Akt erekcyjny z danymi i fotografiami fundatorów pomnika umieszczony został  w metalowej tubie i złożony w miejscu budowy.

– Pragniemy by tak wyróżniona postać tego Wybitnego Monarchy i Wodza stała się dla nas jaskrawszym wzorcem rzemiosła i talentów wojskowych, by inspirowała nas do jeszcze lepszej służby i pracy a także by skłaniała do prezentowania patriotycznych postaw w życiu codziennym Społeczności Braniewskiej, a ponadto by służyła wychowaniu Przyszłych Pokoleń Polaków – czytamy w akcie erekcyjnym.

Apel zakończyła salwa honorowa i hymn 9. Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej odśpiewany przez żołnierzy.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 244 - 252 z 281
© 2015 Oficjalny Serwis Miasta Braniewa
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.