no_mt:
no_mt:
no_mt:
28 Listopada 2015
Sobota
Imieniny obchodzą:
Gościrad, Grzegorz,
Jakub, Lesław,
Lesława, Rufin,
Zdzisław
Do końca roku zostało 34 dni.

Licznik odwiedzin

3320722 gości
Aktualności
Aktualności
Rocznica Wyzwolenia Braniewa Utwórz PDF Drukuj
Inne

Szanowni Mieszkańcy

Pamiętajmy o dacie 20 marca, kiedy to 70 lat temu w wyniku działań zbrojnych II Wojny Światowej doszło do zdobycie Braniewa. Dziś flagi miejskie wywieszone w centrum miasta i na gmachu urzędu mają przypomnieć nam wszystkim o zdobyciu Braniewa i ofiarach toczonych tu walk.

 
Roboty drogowe na łączniku Sikorskiego  Zielona Utwórz PDF Drukuj
Inne

17 marca 2015r. dokonano odbioru robót związanych z utwardzeniem nawierzchni drogi łączącej ul. Sikorskiego z ul. Zieloną w Braniewie. Naprawa nawierzchni powyższego łącznika drogi od strony ul. Zielonej polegała na ułożeniu płyt typu "JOMB". Wykonawcą robót były Wodociągi Miejskie Spółka z o.o. w Braniewie. Natomiast całkowity koszt wyniósł 6.150,00 zł brutto.

 
Żywa lekcja historii Utwórz PDF Drukuj
Inne

10 marca 2015, po raz kolejny, uczniowie SP6 uczestniczyli w wyjątkowej lekcji historii pt. "Wojowie i rycerze z czasów pierwszych Piastów". Przeprowadzili  ją aktorzy Teatru Historycznego "Chorągiew Komturstwa Gniewskiego".  Młodzież klas IV i V brała udział w uroczystości pasowania na rycerza, dowiedziała się, ile ważyła zbroja i w jaki sposób strzelano z kuszy. Dodatkowo uczniowie mogli przymierzyć zbroję, strój rycerski oraz postrzelać z kuszy do makiet dzikiego zwierza. Przymierzanie „butów” rycerskich i przejście się w nich po sali przez panią Elżbietę Zabiełło – Olszewską, wywołało aplauz wśród publiczności. W trakcie „żywej lekcji historii” uczniowie mieli okazję dobrze się bawić i zdobyć wiedzę historyczną, która w ten sposób przekazana wzbudza ciekawość i wiele emocji oraz na długo pozostaje w pamięci. Poznawanie historii  poprzez bezpośredni  kontakt z dawnymi obyczajami i rycerskim rynsztunkiem  to prawdziwa  przyjemność dla uczniów.

 
Podsumowanie konkursów w SP 6 Utwórz PDF Drukuj
Inne
12 marca  wręczono nagrody uczniom SP6, którzy brali udział w konkursach szkolnych,  zorganizowanych w ramach realizacji zadań ogólnopolskiego konkursu Nowoczesna Edukacja Wczesnoszkolna. Komisje konkursowe w składzie: Dorota Pękala, Irena Fedirko, Agnieszka Popek, Monika Olszowy, Marta Serocka oraz Anna Kaczmarzewska wyłoniły zwycięzców i wyróżnionych.  Sponsorami nagród byli: Pani  Monika Trzcińska - burmistrz Miasta Braniewa, Rada Rodziców SP 6, Pan Ryszard Szmatowicz - współwłaściciel księgarni  Akapit  w Braniewie, Pani Beata Wachek - dyrektor PKO BP w Braniewie. Słodki poczęstunek uczestnikom zapewniła dyrekcja Szkoły.
Czytaj całość
 
Klub Bajaczek Utwórz PDF Drukuj
Inne

16 marca spotkaliśmy się ponownie w naszym Bajaczkowym Klubie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Braniewie.  W wiosenno – świąteczny nastrój wprowadziło nas czytanie  „Bajek wielkanocnego zajączka” oraz znanych wierszy polskich klasyków dziecięcych. Nie zabrakło oczywiście wspólnych zabaw ruchowych przy muzyce.

Klub Bajaczek to również zajęcia plastyczne. Tym razem przeprowadziła je Pani Edyta Skiba, która różnorodnością materiałów  zaczarowała uczestników spotkania. Drewniane skrzyneczki z ażurowymi motylkami, kartonowymi elementami, piankowe kwiaty to nie tylko pomoce, które można było zobaczyć, przykleić , ale i zabrać do domu. Szczególną uwagę uczestników przykuła „maszyna z korbką”, żartobliwie przez dorosłych nazwana „maglem”. Dzięki jej funkcjom  mogły powstać  m.in. niezwykłe ozdoby do nietuzinkowych kartek.

Zbiorowa praca – dzieło wszystkich uczestników - zatytułowana „Witamy wiosnę”   stała się podsumowaniem twórczego spotkania. Maluchy z wielkim skupieniem ozdabiały kartonowe elementy.  Każdy maluszek zasłużył na słodką niespodziankę- czekoladowego zająca.

 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 244 - 252 z 557
© 2015 Oficjalny Serwis Miasta Braniewa
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.