no_mt:
no_mt:
no_mt:
20 Kwietnia 2014
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Agnieszka, Amalia,
Czesław, Czech,
Czechasz, Czechoń,
Florencjusz,
Florenty, Nawoj,
Sulpicjusz, Szymon,
Teodor
Do końca roku zostało 256 dni.

Licznik odwiedzin

2249811 gości
Aktualności
Aktualności
Pożegnanie lata 2013 Utwórz PDF Drukuj
Inne
Wakacje jeszcze trwają, ale początek roku szkolnego zabliża się wielkimi krokami. To czas by głośno i wesoło pożegnać letnie lenistwo. - Tradycyjnie jak co roku o tej porze zapraszamy do Amfiteatru Miejskiego na imprezę plenerową pod hasłem "Pożegnanie lata 2013" – mówi Anna Zienkiewicz - dyrektor Braniewskiego Centrum Kultury.

Organizatorzy spotkania, które odbędzie się w sobotę, 31. sierpnia 2013 r. starali się zapewnić w programie atrakcje dostosowane do każdego wieku. Dla dzieci przygotowano: gry, zabawy i konkursy. Na scenie od godz. 17.00 pojawiać się będą zespoły z Braniewa np. "The Cassino" i "Tabakan". Gwiazdami wieczoru będą: raper Brahu i popularny wśród młodzieży hip - hopowy zespół "Pokój z Widokiem na Wojnę". Dorosłą publiczność zabawiać będzie grupa "Nagła Zmiana Klimatu" - formacja grająca na żywo największe przeboje lat 60,70,80 i współczesnych.

Dodatkową atrakcją Braniewskiego Pożegnania Lata będzie pokaz fireshow w wykonaniu grupy tańca z ogniem Drakar.

Po raz pierwszy w Amfiteatrze Miejskim zaprezentuje się "Otwarta redakcja Telewizji Elbląskiej". W godz. od 17.00 do 20.00 będzie tam można zobaczyć jak tworzy się materiały filmowe. Goście redakcji będa mieli okazję nagrać się w wirtualnym studiu i złożyć życzenia za pośrednictwem Telewizji Elbląskiej.

Pożegnanie lata 2013 zakończy dyskoteka pod gwiazdami, która rozpocznie się o północy. Szczegóły i godzinowy rozkład występów można zobaczyć na plakatach, które już pojawiły się na słupach ogłoszeniowych.
 
Otwarci forumowicze w plenerze Utwórz PDF Drukuj
Inne

Czytaj całośćMiasto Braniewo zaprezentowało się podczas V Forum Organizacji Pozarządowych Powiatu Braniewskiego, które odbyło się w sobotę, 24. sierpnia 2013 roku w parku na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu przy ul. Moniuszki w Braniewie.

Forum, które przybrało formułę festynu cieszyło się dużym zainteresowaniem zarówno ze strony uczestników jak i gości. Słoneczna pogoda sprzyjała zabawie na świeżym powietrzu, przeszkadzały jedynie natrętne komary.

Tegoroczne spotkanie przebiegało pod hasłem "Otwarci". - Otwarci na innych, na drugiego człowieka, na historię i przeszłość naszego pięknego regionu, kulturę i tradycje, wiek i zainteresowania – tłumaczyli organizatorzy.

Do udziału w tegorocznym Forum zgłosiło się kilkanaście stowarzyszeń i organizacji z powiatu braniewskiego. Większość gości prezentowała się na specjalnie przygotowanych stoiskach i na scenie. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko Urzędu Miejskiego w Braniewie. Młodsi mogli tam rysować i układać puzzle z widokami Braniewa, a starsi chętnie brali udział w loterii i wygrywali miejskie gadżety reklamowe.

W trakcie V Forum Organizacji Pozarządowych przeprowadzono konkurs kulinarny na "Najlepsze ciasto warmińskie". Największe uznanie komisji konkursowej zdobyła drożdżówka warmińska wykonana przez Marka Huryna z Braniewa. Publicznie ogłoszono również wyniki plebiscytu starosty braniewskiego pod hasłem "Aktywni i skuteczni". Pierwsze miejsce zajęło Stowarzyszenie Przyjaciół Lechowa "Lechowianie", drugie stowarzyszenie motocyklistów "Warmia Bikers" z Braniewa , a trzecie — "Stowarzyszenie na rzecz Młodzieży", także z Braniewa.


Czytaj całość
 
Bezplatne badania mammograficzne Utwórz PDF Drukuj
Inne

Narodowy Fundusz Zdrowia

Warmińsko - Mazurski Oddział Wojewódzki w Olsztynie


Jesteś kobietą w wieku 50-69 lat i od dwóch lat nie miałaśwykonanej mammografii?

Do grona tych kobiet zalicza się Twoja babcia, teściowa, mama, siostra, żona, córka?

Jedno badanie może uratować życie.

W dniu 10 września 2013r. przy Braniewskim Centrum Kultury, ul. Katedralna 9

stacjonować będzie MAMMOBUS, w którym wykonasz

bezpłatne badanie mammograficzne

Rejestracja pod nr 42 254 64 10 lub 517 544 004

Pamiętajmy, że rak piersi wcześnie wykryty jest niemal w 100% uleczalny.

 

Informacje szczegółowe na temat Programów Profilaktyki Raka Piersi i Raka Szyjki Macicy znajdziesz na stronie : www.nfz-olsztyn.pl

oraz pod nr 194 88 a także pod nr bezpłatnej, całodobowej infolinii 0800 133 773.

 
Plenerowa wystawa w amfiteatrze Utwórz PDF Drukuj
Inne

Czytaj całośćWidzieli ją już elblążanie, mieszkańcy: Tolkmicka, Suchacza i Fromborka. Teraz czas na Braniewo. "Wędrująca wystawa" pojawiła się w braniewskim amfiteatrze. Każdy chętny może ją obejrzeć w drodze do pracy, sklepu czy na spacerze.

Jest to ekspozycja zdjęć przygotowana przez uczestników Elbląskich Spacerów Fotograficznych. W organizacje wystawy włączyły się: Stowarzyszenie Laboratorium Sztuki i Centrum Światowid z Elbląga. - Wędrująca wystawa jest tam gdzie są ludzie – mówi współorganizatorka ekspozycji Karolina Śluz. Początkowo prezentowana tylko w Elblągu, w tym roku wyruszyła w teren i pojawiła się m.in. w Braniewie. Prezentacja zdjęć w plenerze zaskakuje mieszkańców i wzbudza zainteresowanie.

W braniewskim amfiteatrze zdjęcia podziwiali np. turyści z Torunia. - Bardzo ciekawe pomysły fotograficzne – mówi pan Darek, który z żoną Małgorzatą wypoczywali w braniewskim amfiteatrze i przy okazji zobaczyli wystawę.

Ekspozycja prezentowana jest w Amfiteatrze Miejskim dzięki współpracy organizatorów z Urzędem Miasta i Braniewskim Centrum Kultury. Będzie ją można oglądać do 30. sierpnia. Ostatniego dnia miesiąca wróci do Elbląga na osiedle Zawada, a we wrześniu trafi na Aleję Grunwaldzką.

 

Czytaj całość
 
V Forum Organizacji Pozarządowych Powiatu Braniewskiego Utwórz PDF Drukuj
Imprezy

Czytaj całośćRada Organizacji Pozarządowych już po raz piąty organizuje Braniewskie Powiatowe Forum Organizacji Pozarządowych. Forum odbędzie się 24 sierpnia 2013r. od godziny 11 na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu przy ulicy Moniuszki.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 244 - 252 z 796
© 2014 Oficjalny Serwis Miasta Braniewa
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.