Aktualności
Aktualności
Przygotowanie dokumentów strategicznych dla Elbląskiego Obszaru Funkcjonalnego Utwórz PDF Drukuj
Inne

W związku z trwającymi konsultacjami dotyczącymi projektu Prognozy oddziaływania na środowisko projektu Strategii rozwoju EOF, które przeprowadzane są w ramach projektu „Przygotowanie dokumentów strategicznych dla Elbląskiego Obszaru Funkcjonalnego”,  informujemy o możliwości zapoznania z prognozą w Departamencie Rozwoju, Inwestycji i Dróg Urzędu Miejskiego w Elblągu, przy ul. Łączności 1 (budynek Urzędu Stanu Cywilnego, I piętro pok. nr 4) oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Elblągu pod adresem internetowym http://um-elblag.samorzady.pl/art/id/34966.

 
Towarzystwo Miłośników Braniewa wyróżnione Utwórz PDF Drukuj
Inne

Czytaj całość13 listopada 2014r. Towarzystwo Miłośników Braniewa zostało wyróżnione.

Na podsumowaniu Europejskich Dni Dziedzictwa 2014 na Warmii i Mazurach TMB reprezentowane było przez członka Zarządu Jagodę Semków. Należy dodać, że, Towarzystwo Miłośników Braniewa otrzymało zaproszenie na konferencję podsumowującą w Olsztynie, jako jeden z czterech z spośród 61 współorganizatorów biorących udział w tegorocznych XXII Dniach Dziedzictw Europejskiego

Czytaj całość
 
Kolejny projekt Towarzystwa Miłośników Braniewa Utwórz PDF Drukuj
Inne

Czytaj całośćDziałacze z TMB mimo wielu podejmowanych inicjatyw znaleźli czas na kolejną, wspólnie z osobami niezrzeszonymi w towarzystwie realizują projekt pt.: „ Celulozowe Muzeum” realizowany ze środków programu mikro-dotacji „Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Warmia Mazury Lokalnie” dofinansowanego przez MPiPS w ramach FIO.

Projekt jest chęcią i koniecznością zwrócenia uwagi na historię regionu powiatu braniewskiego. Z uwagi na brak lokalnego muzeum pojawił się pomysł na wydanie I edycji folderu prezentującego zgromadzone zbiory historyczne. TMB od początku swojej działalności kieruje się maksymą „ocalić od zapomnienia- istotne fakty”.

Czytaj całość
 
Camerata warmińsko-mazurska Utwórz PDF Drukuj
Imprezy
:
 
450-lecie przybycia jezuitów Utwórz PDF Drukuj
Imprezy

 

W 2014 r. przypada 450-rocznica przybycia jezuitów do Polski. W Braniewie jezuici osiedlili się już w pierwszym roku działalności zakonu w Polsce. Z tej okazji uroczyste obchody tej rocznicy odbywają się w naszym mieście.

 

Jezuici wnieśli duży wkład w rozwój oświaty na terenie Warmii. Założyli m.in.: gimnazjum (1565), bibliotekę (1565), konwikt szlachecki (1565), Seminarium Duchowne (1567), nowicjat (1569), Seminarium Papieskie (1578), bursę dla ubogich studentów (1582). 

 

 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 244 - 252 z 420
© 2015 Oficjalny Serwis Miasta Braniewa
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.