Aktualności
Aktualności
Festiwal Kuglarski w Braniewie Utwórz PDF Drukuj
Inne

W Braniewie w dniach 28 – 30 sierpnia 2014r. odbywać się I edycja Braniewskiego Festiwalu Kuglarskiego organizowanego  przez Stowarzyszenie na Rzecz Młodzieży w Braniewie.

Więcej szczegółów na : https://www.facebook.com/events/1421154258171932/?fref=ts

Festiwal odbywać się będzie przy Zespole Szkół Budowlanych oraz w Amfiteatrze Miejskim.

Oficjalne otwarcie festiwalu oraz Open Stage odbędzie się w piątek (29 sierpnia) o godzinie 21.00 w Amfiteatrze  Miejskim w Braniewie.

 
Na Botanicznej widać coraz więcej zmian Utwórz PDF Drukuj
Inne

Czytaj całośćUlica Botaniczna w Braniewie i Plac Sybiraków  zmieniają się z dnia na dzień. Jeszcze teraz trwają tam prace remontowe, ale w wielu miejscach widać już zapowiadane wcześniej zmiany.

Nowe widać  np. przy Stadionie Miejskim "Zatoka", gdzie powstał parking dla autobusów. Częściowo można już chodzić także po nowej nawierzchni ulicy, która jest układana z kostki granitowej. Powstają chodniki.

W ramach prac, które potrwają do końca października br. zmodernizowany zostanie cały odcinek ulicy Botanicznej: od ulicy Gdańskiej aż po Skwer Sybiraków, który także zmienia swoje oblicze.

- Ten skwer to bardzo ważne miejsce: odpoczynku, pamięci  i zadumy. Tu stoi Obelisk Sybiraków przy którym  odbywają się liczne uroczystości patriotyczne. Ten teren  wymagał remontu. Ciesze się, że w końcu mogliśmy go zrobić – mówi burmistrz Braniewa Henryk Mroziński.

Czytaj całość
 
Euro-Afro Music Festival na zakończenie lata Utwórz PDF Drukuj
Inne

Burmistrz Braniewa i Braniewskie Centrum Kultury zapraszają w sobotę, 30.sierpnia br. do Amfiteatru Miejskiego na imprezę pod hasłem EURO AFRO MUSIC FESTIVAL.

Jak zapowiadają organizatorzy będzie to także festiwal pożegnania lata. W Braniewie zagrają muzycy z Polski, Francji i Nigerii. Na scenie królować będzie: rock, hip hop i muzyka Afro. Wystąpią uczestnicy popularnych programów telewizyjnych: MUST BE THE MUSIC, X FACTOR. W programie zaplanowano także pokazy sztuk walk. EURO AFRO MUSIC FESTIVAL będzie też koncertem charytatywnym. Podczas występów artystycznych odbędzie się zbiórka rzeczy potrzebnych dzieciom w domach dziecka: przyborów szkolnych, ubrań oraz innych rzeczy codziennego użytku. .

Festiwal rozpocznie się o godz. 18.00 i potrwa do późnych godzin nocnych. W tracie trwania imprezy w dniach 30/31.08.2014 w godzinach 17.00 – 03.30 wystąpią ograniczenia w korzystaniu z ulic: Sądowej, Kromera oraz ronda przy ul. Sądowej. W związku z ich zamknięciem,wyznaczone zostaną objazdy.


 
Zespół Szkół Budowlanych zaprasza na rozpoczęcie roku szkolnego Utwórz PDF Drukuj
Oświata

Dzień 1 września 2014 roku dla uczniów i pracowników Zespołu Szkół Budowlanych będzie nie tylko uroczystym rozpoczęciem kolejnego roku szkolnego. To data nadania szkole imienia 9. Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej im. króla Stefana Batorego.

Wszystkich zainteresowanych mieszkańców zapraszamy serdecznie o godz. 8.15 na uroczystości związane z objęciem patronatu do Zespołu Szkół Budowlanych.

 
Książka wychodzi na podwórko Utwórz PDF Drukuj
Inne

„Książka wychodzi na podwórko” to wspólna akcja Miejskiej  Biblioteki Publicznej w Braniewie i Stowarzyszenia na Rzecz Młodzieży.

We wtorek, 26 sierpnia o godzinie 11.00 na placu zabaw przy rondzie Gen. Andersa,   grupa wolontariuszy będzie czytać książki i bawić się z dziećmi.

Będzie to pierwsza akcja, która odbędzie się w ramach projektu pod hasłem "Dużo książek i zabawy, ciesz się z nami przez rok cały". 

- Celem projektu jest zwiększenie znaczenia biblioteki i wzrost integracji mieszkańców miasta Braniewa poprzez realizację cyklu działań,skierowanych do dzieci, młodzieży i dorosłych - mówi Małgorzata Dębicka zs Stowarzyszenia na Rzecz Młodzieży w Braniewie. Zadania projektowe skupione będą wokół motywu książki jako źródła i inspiracji do czytania, malowania, muzykowania, zabawy i nauki.

Projekt będzie  realizowany od sierpnia do grudnia 2014 r., a dofinansowany został ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 244 - 252 z 341
© 2015 Oficjalny Serwis Miasta Braniewa
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.