Środa, 17-07-2024

EUROPEJSKI TYDZIEŃ MOBILNOŚCI

ETM to sztandarowa kampania Komisji Europejskiej na rzecz podnoszenia świadomości na temat zrównoważonej mobilności w miastach. Promuje zmianę zachowań na rzecz aktywnej mobilności, transportu publicznego i innych zrównoważonych, inteligentnych rozwiązań transportowych.

Główne obchody ETM odbywają się co roku w dniach 16-22 września, a zwieńczeniem kampanii jest popularny Dzień bez Samochodu 🚶 🚴🛴🚌 🚋 🚝. 

Tegoroczny motyw przewodni kampanii to „Shared Public Space”, w polskiej wersji językowej przetłumaczone jako „Współdzielenie przestrzeni publicznej”.

„Współdzielenie przestrzeni publicznej”  oznacza lepiej zorganizowaną przestrzeń publiczną i wyższą jakość życia miejskiego. Kampania w tym roku opiera się na czterech filarach: doświadczaniu przestrzeni publicznej, wspólnym kształtowaniu przestrzeni miejskiej, tworzeniu bezpiecznego środowiska dla aktywnego przemieszczania się, w szczególności w obrębie ulic szkolnych oraz planowaniu i projektowaniu bezpiecznych ulic jako przestrzeni dla mieszkańców.

Ponieważ to coroczne wydarzenie stało się istotnym elementem w procesie kształtowania bardziej zrównoważonych i aktywnych nawyków mobilnościowych mieszkańców, Ministerstwo Infrastruktury serdecznie zachęca do włączenia się w organizację kampanii wszystkie zainteresowane podmioty: jednostki  samorządowe, placówki edukacyjne, organizacje pozarządowe, firmy i inne instytucje.

Rejestracja uczestników ETM 2024 jest już możliwa bezpośrednio pod linkiem: https://registration.mobilityweek.eu/login.php?lang=pl

Więcej informacji:

Dzień_bez_Samochodu_w_10_krokach_poradnik_kampanii_ETM.pdf

bg braniewo 01