Piątek, 24-05-2024

Wielkie sprzątanie świata 27 kwietnia 2024

article

 

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w sprzątaniu Świata i najbliższego otoczenia.

W roku ubiegłym akcja „Wielkiego Sprzątania” skupiła ok 500 osób – wolontariuszy, którzy wzięli udział w nieprostym zadaniu posprzątania rzeki Pasłęki od Płoskinia Młyn do Zalewu Wiślanego. W tym roku Nadleśnictwo Zaporowo ponawia społeczną akcję i prośbę o przyłączenie się do pracy na rzecz otaczającej nas przyrody na całym obszarze działania administracyjnego Nadleśnictwa.

Zbliża się majówka i wielu z nas na pewno chce spędzić ten czas na świeżym powietrzu w przestrzeni wolnej od plastiku, szkła, worków i wielu innych odpadów, kłujących oczy i zagrażających środowisku a jednocześnie nam samym.

Dnia 27 kwietnia rozpoczynamy akcje od godziny 8:00 w 14 miejscach naszego regionu. Będziemy wydawać worki na śmieci oraz instrukcje jaki obszar możemy posprzątać. Wydawanie worków trwać będzie do godziny 10:00. PEŁNE WORKI WRACAJĄ DO MIEJSCA POBRANIA WORKA.

Nasza akcja zakończy się ok godz. 13:00 na „Polu biwakowym Pierzchały” nad jeziorem Pierzchały. Czeka poczęstunek oraz drobny upominek dla każdego uczestnika akcji.

W najbliższym czasie podamy do wiadomości szczegóły lokalizacji poboru worków i oddawania znalezionych odpadów, szczegóły na stronie : https://zaporowo.olsztyn.lasy.gov.pl/witamy/-/asset_publisher/Wo5w/content/27-kwietnia-2024-wielkie-sprzatanie

Brać Leśna Nadleśnictwa Zaporowo oraz Urząd Miasta Braniewo zaprasza do akcji.