Piątek, 1-12-2023

Teatr przy Stoliku "Czyścicielka"

Teatr przy Stoliku
4 grudnia (poniedziałek), godz. 17:00.
Sztukę "Czyścicielka" zaprezentują aktorzy Teatru im. S. Jaracza w Olsztynie: Alicja Kochańska i Marian Czarkowski.
Nasze życie pełne jest niespodzianek i oczekiwań, a z wiekiem ich nie ubywa. „Czyścicielka” to, zdaniem Autora, komedia mimo wszystko. Jerzy Szczudlik przyzwyczaił nas już do opisywania poważnych problemów w humorystyczny sposób, traktowanie ich z przymrużeniem oka, ukazywanie ich zabawnych stron i szukanie w każdym, nawet dramatycznym zdarzeniu, okruchów dowcipu. Nie zawiodą się zatem widzowie, którzy lubią być w teatrze zaskakiwani zwrotami akcji. Ale „Czyścicielka” to przede wszystkim sztuka o miłości, o jej bezwzględnej potrzebie, szczególnie w podeszłym wieku, czy w trudnych do udźwignięcia sytuacjach. Autor daje nam ważny temat do przemyśleń na długo po zakończeniu spektaklu.
 
Teatr przy Stoliku

Pokarmy i zioła jesienią. Czyli jak dbać o zdrowie wg medycyny chińskiej

Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie zaprasza na spotkanie z cyklu Zielona Biblioteka.
30 listopada 2023 r. godz. 17:00
Czytelnia dla Dorosłych, I piętro
"Pokarmy i zioła jesienią. Czyli jak dbać o zdrowie wg medycyny chińskiej".
O tym jakim jesteś typem konstytucji, jak i z czego komponować pokarmy jesienią, które zioła wychładzają a które rozgrzewają organizm. Czym zlikwidować suchy i mokry kaszel. Przepis na przepyszną zupę wzmacniającą organizm dla każdego. Co powoduje wilgoć w organizmie, czyli największy czynnik chorobotwórczy. O tym wszystkim opowie zielarka z wykształcenia, miłośniczka naturalnych metod leczenia, uczestniczka kursu "Odżywiania wg Pięciu Przemian Medycyny Chińskiej". Renata Makarewicz
zielona biblioteka 1

Spotkanie Klubu Podróżnika

Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie serdecznie zaprasza 28 listopada 2023 r. o godz. 17.00 na spotkanie Klubu Podróżnika pod hasłem „Warmia i Mazury własnymi ścieżkami”. Gościem będzie Aleksandra Niziołek - Kulińska, pochodząca z Krakowa, obecnie mieszkanka Elbląga.

Autorka bloga: http://poprostutuiteraz.pl/

Zapraszamy - Klub Podróżnika pod hasłem Wielokulturowa Syberia cz. II.

Punkt Informacji Turystycznej Miejskiej Biblioteki Publicznej
zaprasza na spotkanie w Klubie Podróżnika pod hasłem Wielokulturowa Syberia cz. II.
Odbędzie się ono 17 listopada br. o godz. 17.00 w budynku biblioteki, na Katedralnej 7, w Czytelni dla Dorosłych
Jego gościem będzie pochodząca z tej krainy Swietłana Pawlenko.
Wstęp wolny!

https://www.it.braniewo.pl/449-wielokulturowa-syberia-cz-ii

braniewo news

"TRZY SAMOCHODY" - spotkanie z autorami oraz pokaz specjalny najnowszego filmu Alicji Sokół

Serdecznie zapraszamy na potkanie z autorami oraz pokaz specjalny najnowszego filmu krótkometrażowego Alicji Sokół „Trzy samochody”. 8 listopada 2023 r. godzina 17:00 – Kino Baszta – Braniewskie Centrum Kultury

W spotkaniu udział wezmą:

Alicja Sokół - reżyserka filmu, studentka trzeciego roku w Warszawskiej Szkole Filmowej. Laureatka nagrody im. Lucjana Bokińca za film „Mój brat rybak” na 46 Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni. Współscenarzystka czwartego sezonu „Kontroli” i serialu „Random”

Kajetan Falkowski - autor zdjęć,

Kornel Duchaczek - dźwiękowiec,

Ihnatii Mozgunov - montażysta,

Aleksandra Biedrzycka - mieszkanka Braniewa oraz Studentka ASP w Krakowie, która tworzyła ilustracje do filmu "Trzy Samochody". Po pokazie filmu odbędzie się wystawa prac autorki, na której zobaczyć będziemy mogli kolejne etapy prac nad finalną wersją animacji.

Trzy rodziny ukraińskich uchodźców znalazły azyl w nadmorskiej miejscowości w Polsce. Każda z nich snuje swoją opowieść o niebezpiecznej ucieczce przed wojną. Ich samochody przewiozły wraz z nimi kawałek tragicznej historii ich życia, które już nigdy nie będzie takie samo.

"Trzy samochody" to dyplomowy film dokumentalny wyprodukowany przez Warszawską Szkołę Filmową, miał swoją premierę w konkursie kwalifikującego do Oscara Warsaw Film Festival! Film został nominowany na 35. PFF America, czyli na Festiwalu Filmów Polskich w Chicago. Dużą częścią filmu są animacje, stworzone we współpracy z braniewianką, Aleksandrą Biedrzycką.

https://bck.braniewo.pl/index.php/55-wydarzenia/347-trzy-samochody-spotkanie-z-autorami-oraz-pokaz-specjalny-najnowszego-filmu-alicji-sokol

 

braniewo news

Akcja Senior - Bezpiecznie i Kreatywnie

Szanowni Państwo,

9 listopada 2023 r. odbędzie się skierowane do osób starszych wyjątkowe spotkanie. O godzinie 11: 00 funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Braniewie przybliżą nam czyhające na seniorów niebezpieczeństwa oraz powiedzą jak ich unikać. Tematem spotkania będzie bezpieczne poruszanie się w sieci oraz płatności bezgotówkowe.

O godzinie 12:00 Seniorzy wezmą udział w zajęciach artystycznych „Jesienne Dekoracje” gdzie puszczą wodze fantazji i stworzą wyjątkowe stroiki inspirowane jesienią. Zajęcia poprowadzi instruktor Braniewskiego Centrum Kultury Lucyna Strzelecka.

Wstęp wolny – Galeria w Podziemiach. Serdecznie zapraszamy!

https://bck.braniewo.pl/index.php/55-wydarzenia/346-akcja-senior-bezpiecznie-i-kreatywnie

braniewo news

Nocne Zwiedzanie Wieży Bramnej

Szanowni Państwo,
 
W ostatnią sobotę października (28.10) w godzinach 16.00 – 20.00 Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza wszystkich mieszkańców oraz turystów odwiedzających Braniewo na Nocne Zwiedzanie Wieży Bramnej – najstarszego murowanego zabytku na Warmii. Będzie to wyjątkowa okazja do podziwiania panoramy naszego miasta w nieco późniejszej porze dnia i  specyficznym klimacie po zmroku. Odwiedzający będą mieć także możliwość zakupu pamiątek turystycznych. 
 
Wstęp wolny, zapraszamy!
Informacja Turystyczna ul. Katedralna 7 14-500 Braniewo tel. 55 6443303

 

 

Spotkanie Klubu Podróżnika - Artur Nowaczewski

Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie serdecznie zaprasza 15 września o godz. 17.00 na kolejne spotkanie podróżnicze pod hasłem "Daleko do morza, pieszo przez góry Bułgarii". Gościem spotkania będzie Artur Nowaczewski, poeta, krytyk literacki, literaturoznawca, pracownik Zakładu Antropologii Literatury i Krytyki Artystycznej na Uniwersytecie Gdańskim. Jego pasją są piesze wędrówki. Pieszo przeszedł kilka krajów bałkańskich (Bułgarię, Macedonię, Bośnię i Hercegowinę oraz – dwukrotnie – Czarnogórę).

http://arturnowaczewski.pl/biogram/

https://www.facebook.com/profile.php?id=100030783777198