Burmistrz Miasta Braniewa zaprasza zainteresowanych mieszkańców na spotkanie dotyczące Programu „ Czyste Powietrze”. Spotkanie odbędzie się 18 maja 2022 r. w godzinach
od 10.00 – 11.00 w Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta Braniewa przy ul. Kościuszki 111 ( I piętro).

Beneficjentem programu może zostać osoba fizyczna, która jest właścicielem/współwłaścicielem budynku mieszkalnego jednorodzinnego lub wydzielonego w takim budynku lokalu mieszkalnego z wyodrębnioną księgą wieczystą.

informacja

Burmistrz Miasta Braniewa zaprasza zainteresowanych mieszkańców na spotkanie dotyczące Programu „ Czyste Powietrze”. Spotkanie odbędzie się 25 marca 2022 rw godzinach od 10.00 – 11.00w Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta Braniewa przy ul. Kościuszki 111 ( I piętro).

Beneficjentem programu może zostać osoba fizyczna, która jest właścicielem/współwłaścicielem budynku mieszkalnego jednorodzinnego lub wydzielonego w takim budynku lokalu mieszkalnego z wyodrębnioną księgą wieczystą.

STRONA PROGRAMU

https://czystepowietrze.gov.pl/

KALKULATOR DOTACJI

Kalkulator dotacji – Program Czyste Powietrze

https://kalkulatorczystepowietrze.kape.gov.pl/

KALKULATOR GRUBOŚCI IZOLACJI

Kalkulator do wyliczenia grubości ocieplenia budynków

https://kalkulatorczystepowietrze.kape.gov.pl/

CZYSTE URZĄDZENIA

Lista zielonych urządzeń i materiałów ( ZUM )

https://lista-zum.ios.edu.pl/

W dniu 25 stycznia 2022r. ruszył nabór wniosków o dofinansowanie w formie dotacji dla Beneficjentów uprawnionych do najwyższego poziomu dofinansowania: Część 3 Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze” (dalej: Część 3 programu), jako uzupełniającego finansowania dla Beneficjentów. Szczegóły znajdziecie Państwo na stronie internetowej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie, link:

http://wfosigw.olsztyn.pl/2022/01/24/pp-czyste-powietrze-czesc-3-nabor-wnioskow/

Ponadto dokumentacja programowa znajduje się na Portalu Beneficjenta - strona https://portal.fundusz.olsztyn.pl/wymagana-dokumentacja-sciezka-przez-wfoigw

Zasady programu „Czyste Powietrze”, Kredyt Czyste Powietrze, wniosek o dofinansowanie i płatność, zachęty dla gmin i wymiana dobrych praktyk między JST, elektryfikacja w ogrzewnictwie, termomodernizacja, rola ekodoradców, uchwały antysmogowe, Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków – to tylko niektóre z tematów omówionych podczas tegorocznych spotkań pn. Akademia Czystego Powietrza. Webinaria, prezentacje i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania są już dostępne – bezpłatnie, dla każdego i w dowolnym momencie – na stronie czystepowietrze.gov.pl.

Poniżej linki do prezentacje z Akademii Czystego Powietrza oraz informacji dotyczących programu " Czyste Powietrze"

https://czystepowietrze.gov.pl/akademia-czystego-powietrza/

https://t.co/KdcTceJr5I

https://twitter.com/WymienKopciucha/status/1468515093134598146